Technologie Virtual Reality i Augmented Reality w branży nieruchomości kojarzone są najczęściej z wizualizacją inwestycji, nowoczesnymi narzędziami sprzedaży czy gadżetem używanym przez architektów, żeby rozkochać klienta w swoich projektach. Ostatnio pewne przypadkowe spotkanie sprowokowało mnie do zadania kilku osobom pytania o realną wartość rzeczywistości rozszerzonej i tak trafiłem na Justynę i Jej zespół. Dziś porozmawiamy o VR z osobą, która wdraża tę technologię u klientów na całym świecie a w torebce, obok szminki i telefonu nosi najnowsze okulary Augmented Reality…

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Czym różni się virtual reality (VR) od augmented reality (AR)?
 2. Jakie są realne korzyści z wykorzystania tych technologii?
 3. Czym jest mixed reality?
 4. Dlaczego kluczowym elementem technologii VR/AR  jest dobrze zaprojektowana aplikacja?
 5. Czy sprzęt do VR/AR jest drogi?
 6. Dlaczego warto projektować budynki za pomocą wirtualnej rzeczywistości?
 7. Jak można wykorzystać VR/Ar w Facility Management?
 8. Jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość do szkolenia pracowników?
 9. Dlaczego niektórym podczas korzystania z VR robi się niedobrze?
 10. Czy wirtualne interakcje zastąpią te realne?

Kto dziś mówi?

Justyna Janicka 
Co-founder, COO i Product owner, 1000 realities 

Justyna Janicka,

Justyna współtworzy 1000 realities – firmie tworzącą aplikacje VR i AR, obecnie skupiającej się na rozwoju platformy AR z zaawansowanymi funkcjami lokalizowania użytkowników w przestrzeni. Justyna posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i kreowaniu wizji produktu. Kierowała projektami realizowanymi przez zespoły rozproszone geograficznie (Australia, Indie, EMEA, Azja Wschodnia). Pasjonatka AR i VR, potrafiąca cały dzień opowiadać o możliwych zastosowaniach tej technologii. Prelegentka podczas wielu meetupów technologicznych i konferencji (Mobile World Congress, VR/AR Tech Summit, Startup Sauna, OMG KRK Academy, Startup Stage, Małopolski Festiwal Innowacji). LinkedIn Justyny.

Dodatkowe materiały:

 1. Rozmowę z Justyną przeprowadziłem w mojej ulubionej sali Marakesz za co bardzo dziękuję Business Link Astoria.
 2. Poświeciliśmy chwilę okularom do VR/AR w tym m.in.: Hololens, czy Magic Leap.
 3. Gratulujemy również 1000 realities uczestnictwa w programie akceleracyjnym PwC!

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?