WeWork pojawił się w Polsce nagle i od razu zaczęły się dyskusje co takiego wyjątkowego oferuje. Biuro jak biuro więc o co tyle szumu. To jednak nieprawda i dosyć już miałem tłumaczenia na czym polega fenomen tej marki. To świetny model biznesowy, który zawdzięcza swój sukces mądrej koncepcji opartej o społeczność ludzi, którzy się znają, pomagają sobie, wspierają się i dzielą. Wcale nie jest to takie proste do zbudowania i zarządzania.

Nie wystarczy tylko zatrudnienie community managera, który od czasu do czasu organizuje wydarzenia dla ludzi działających na powierzchni. To kwestia bardzo wielu elementów, które łączy filozofia, w którą wierzą wszyscy pracownicy. Zależało mi na tym, żeby zaprezentować kapitalny pomysł na biznes a nie robić odcinek o WeWork ale chyba jednak trudno to rozdzielić bo WeWork zrobiony jest naprawdę spójnie i dobrze! Świetnie się czułem z dziewczynami nagrywając audycję więc jest troszkę dłuższa niż planowałem:)

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Co kryje się za sukcesem WeWork skoro nie chodzi tylko o wystrój wnętrz i globalną markę?
 2. Jak stworzyć model biznesowy wspierający własnych klientów?
 3. Jak wygląda szkolenie pracowników WeWork i dlaczego to takie ważne?
 4. Jak wygląda praca w przestrzeni WeWork doceniają z perspektywy użytkownika, który tworzy produkt i jest na wczesnym etapie rozwoju?
 5. Jaki potencjał biznesowy drzemie w społeczności?
 6. Jaka jest rola community managera w coworkingu zorientowanym na społeczność?
 7. Co oprócz kontaktu do Ashtona Kutchera można znaleźć w aplikacji mobilnej WeWork i do czego ona służy?
 8. Jak można wykorzystywać dane zbierane z przestrzeni biurowej?

Kto dziś mówi?

Maria Szałygin
Community Lead w WeWork
 
Absolwentka kulturoznawstwa oraz marketingu i PRu, pasjonatka podróży, dzięki którym czerpie inspiracje z odmiennych kultur, aby budować spójną i wartościową społeczność w Warszawie. Od ponad 2 lat Community Creator i Event Manager, rozwijająca polski świat innowacyjnych miejsc pracy. Członkini zespołu, który wprowadził WeWork do regionu CEE. Odpowiedzialna za uruchomienie pierwszej lokalizacji tego operatora w Warszawie. Na co dzień odpowiedzialna za sprzedaż, organizację wydarzeń i tworzenie społeczności. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. jako Community Manager w warszawskim co-creatingu Brain Embassy, współtworząc program i wizję rozwoju pierwszej lokalizacji w Alejach Jerozolimskich. Linked’Ina Marii znajdziecie tutaj.
 

Berenika Marciniec
Pomysłodawczyni i liderka MESHR – narzędzia do networkingu biznesowego

Berenika jest przedsiębiorcą, doktorem ekonomii oraz uznanym ekspertem z dziedziny parków naukowo-technologicznych. Doceniająca potęgę networkingu i fascynatka mutlikulturowości, od ponad 20 lat aktywnie zaangażowana w biznesowe kojarzenie ludzi działając w startupach, instytucjach publicznych, organizacjach wspierających biznes oraz firmach konsultingowych w krajach europejskich. Więcej o Berenice na jej LinkedIn

Dodatkowe materiały:

 1. Ten odcinek został zrealizowany w pierwszej lokalizacji WeWork w Warszawie przy ulicy Kruczej 50.
 2. Warto wiedzieć jak dokładnie definiowana jest społeczność.
 3. Grupa, do której należy WeWork posiada również sieć colivingów WeLive, szkół WeGrow, czy Flatiron School, który uczy programowania.
 4. Warto również się zapoznać z super ciekawą aplikacją MESHR, którą buduje Berenika. Berenika tworzy swój produkt w pierwszym polskim WeWork Labs. Zainstalujcie ją i umówmy się na lunch!
 5. Dla mniej zorientowanych Ashton Kutcher to aktor, ale też inwestor. Możecie się się zapoznać z jego filmografią, a tutaj więcej na temat jego działań biznesowych. 

 

 

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?

 

Photo by Toa Heftiba on Unsplash