Zarządzanie budynkiem to duży i odpowiedzialny projekt. Kiedy zdamy sobie sprawę, że nawet rodzaj dachu stawia przed zarządcą inne wyzwania to sprawa staje się jeszcze ciekawsza. Na pierwszy rzut oka odcinek ten może być interesujący przede wszystkim dla zarządców ale jeśli chcecie mieć pojęcie o tym jak funkcjonuje branża nieruchomości to warto dowiedzieć się jak wygląda praca Facility Management. Z czym mierzą się ludzie, którzy dbają o bezpieczeństwo i konserwację nieruchomości? Jak dużo pracy i odpowiedzialności to wymaga? Jakie koszty związane są z tak prozaiczymi czynnościami jak odśnieżanie?

Zauważyłem, że dużo mówiliśmy o biurach więc dla odmiany teraz porozmawiamy o powierzchniach magazynowych. Tam też dzieją się cyfrowe cuda (wkrótce odcinek o robotach i automatyzacji!) Przy okazji poznacie bardzo ciekawe polskie rozwiązanie, które nie dość, że jest innowacyjne i ciekawe to wdrożenie przekłada się na wymierne korzyści a nie tylko cieszy się technologią. 

O czym będziemy rozmawiać?

  1. Kto jest odpowiedzialny za zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa podczas korzystania z budynku? Jakie czynniki na to wpływają?
  2. Jakie wyzwania stoją przed ludźmi, którzy zarządzają budynkami?
  3. Jak zbudowane są dachy wielkopowierzchniowych budynków jak magazyn?
  4. Co wpływa na uszkodzenia dachów w takich budynkach?
  5. Jak technologia może wspomóc zarządzanie budynkiem? (na przykładzie systemu Sense Monitoring)
  6. Jakie korzyści płyną z wykorzystania inteligentnych systemów do zarządzania budynkiem?

Kto dziś mówi?

Artiom Komardin
Co-founder & CSO, SENSE Monitoring – Inteligentne Dachy

Inżynier budownictwa z wszelkimi możliwymi uprawnieniami. Absolwent Politechniki Krakowskiej w specjalności Teoria Konstrukcji Inżynierskich oraz UJF Grenoble. Karierę zawodową rozpoczynał od projektowania kominów przemysłowych by następnie realizować się w zarządzaniu procesem budowy budynków wielkopowierzchniowych i urządzeń ochrony środowiska. Pracował dla Projchłod, CH2M, Skalski Group, Alstom oraz General Electric. Autor kilkudziesięciu ekspertyz budowlanych.

Informacje o tym jak dokładnie działa Sense Monitoring możecie znaleźć na ich stronie (https://sense-monitoring.com/) lub napisać do Artiona na LinkedIn.

Dodatkowe materiały:

  1. Morski klimat podczas realizacji tego odcinka zapewnił nam Business Link Astoria.
  2. Podczas tej rozmowy nawiązywałem kilka razy do odcinka 19 mojego podcastu, w którym rozmawiałem z Łukaszem Kacprzakiem na temat digital twins. Jeśli nie słuchaliście tego odcinka znajdziecie go tutaj
  3. Mówiliśmy dużo o pożarze w T-Mobile, jeśli tutaj więcej na ten temat. 
  4. Artioma spotkałem w Katowicach na konferencji 4DesignDays, gdzie miałem przyjemność prowadzić konkurs DESING-it-UP. Całą relację z wydarzenia znajdziecie pod tym adresem.

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?

 

Photo by chuttersnap on Unsplash