Trend coworkingowy rozwija się w coraz większym tempie. Na rynku pojawiają się głosy, że za chwilę będzie się konsolidował, że duzi przejmą mniejszych i zagarną cały rynek. Tymczasem w Warszawie zupełnie przypadkiem wpadłem na bardzo świeży pomysł, który albo jest szalony albo jest dowodem na to, że rynek biur tymczasowych się dywersyfikuje i szuka nowych pomysłów. Zapraszam Was dziś na krótką wycieczkę po klubowej przestrzeni biurowej The Nest w Warszawie. Widzieliście kiedyś biuro, którym zarządza Dyrektor Kreatywny a nie Office Manager? No to zapraszam!

Tym razem zamiast siedzieć w ciszy przeszedłem się z mikrofonem na spacer i zrobiłem eksperymentalny odcinek w formie reportażu. Nie, mimo, że dużo się dziś zachwycam i nadużywam słowa „przepiękny” to nie jest to odcinek sponsorowany. Bardzo jestem ciekaw jak ta niespotykana formuła biznesu się rozwinie. Jestem też ciekaw czy podcast w ruchu przypadnie Wam do gustu. Dawajcie znaki!

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Czym jest klubowa przestrzeń do pracy?
 2. Jak powstaje projekt miejsca z perspektywy Dyrektora Kreatywnego?
 3. Jaki nowy model biznesowy pcoworkingu ojawia się narynku?
 4. Jak tworzy się biuro, które zauważają magazyny o design na całym świecie

Kto dziś mówi?

Wojtek Ponikowski
THE NEST

Projektant, manager i ojciec. Twórca pomysłów, które rzadko lądują w szufladzie a znaczniej częściej odnoszą sukces. Założyciel i manager niezwykle płodnej i dynamicznej agencji kreatywnej Futu Creative. Ekspert w zakresie strategii komunikacji, marketingu, brandingu i twórca planów biznesowych przedsięwzięć, które są zawsze o krok przed rynkiem. Twórca wyjątkowego na skalę światową (i wydawanego nawet w Chinach) magazynu FATHERS, który pomaga ojcom budować cudowne relacje ze swoimi dziećmi. Wojtek jest autorem koncepcji i Dyrektorem Kreatywnym klubowej przestrzeni pracy The Nest w Warszawie. 

Dodatkowe materiały:

 1. Wojtek jest między innymi właścicielem agencji Futu creatives  i jest odpowiedzialny za m.in. znaną nam z ulic akcję Niepodległa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
 2. Wydaje również Fathers Magazine na temat świadomego ojcostwa, który świeci triumfy m.in.: w Chinach. 
 3. The Nest został doceniony przez znane na całym świecie tytułu dotyczące designu jak Wallpaper i ranking tutaj czy Dezeen i tutaj ranking. 
 4. Wnętrza coworkingu projektowało studio Beza Projekt.
 5. Pisał też o Nich magazyn Vogue.
 6. Nagrywając ten odcinek na parterze The Nest znajdował się pop-up stor marki Yestersen.
 7. W kawiarni The Nest znajdziecie kawę z palarni Czarna Fala oraz ich własna kombuchę produkowaną przez Brothers & Sisters
 8. Cześć mebli w The Nest jest polskiej produkcji firmy MDD, za projekt odpowiedzialne jest szwedzkie biuro Form Us With Love
 9. Na ścianach The Nest zobaczycie tzw. marblingi stworzone przez Katarzynę Korzeniecką, więcej o artystce i tej technice tutaj

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?