Co to był za rok! Kilka świetnych konferencji o tematyce Proptech w Polsce, kilkanaście za granicą, setki nowych ludzi, wspaniałe pomysły, innowacje, które zmieniają branżę i takie, które tylko bardzo by chciały. Daliśmy ponad 35 wykładów, braliśmy udział w panelach w Polsce i na Świecie. Polski rynek zrobił też ogromny krok do przodu w zakresie technologii cyfrowo transformującej branżę Property i Construction. Uznałem, że zamiast fatygować moich gości w trakcie świąt zrobię podsumowanie roku w postaci noworocznego orędzia! 

Opowiem o tym jak rozwijają się technologie w nieruchomościach w podziale geograficznym, czego szukają agencje i firmy deweloperskie, jakie technologie zmieniają branżę a jakie będą szeroko dyskutowane i testowane w roku 2019. Ten szczególny podcast będzie takim szybkim rzutem oka na to co wydarzyło się w roku 2018 i na co warto zwrócić uwagę w nowym roku. Nagrywam ten odcinek będąc w górach, po całym dniu na stoku na podstawie notatek z ostatnich kilku miesięcy pracy. Jestem ciekaw Twoich obserwacji, opinii, pomysłów – pisz na podcast@proptechpoland.org. Szczęśliwości!

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Co się dzieje w skali globalnej w sektorze Proptech?
 2. Gdzie na świecie Proptech rozwija się najszybciej i dlaczego?
 3. Jakie trendy technologiczne będą zmieniać branżę nieruchomości w 2019 roku?
 4. O czym rozmawiamy na konferencjach branżowych w Polsce?
 5. Jakie wyzwania stoją przed nowoczesnymi miastami?
 6. Dlaczego trzeba przestać patrzeć na millenialsów jako na odgrzewane postacie z memów i kim jest pokolenie Z?
 7. Jak nowe pokolenia, ekonomia współdzielenia i nowe technologie wpływają na branżę nieruchomości?
 8. Jakie zmiany wymuszają w tym sektorze?
 9. Jakie wyzwania organizacyjne stoją przed dużymi organizacjami?
 10. W jaki sposób budynki sprawiaja, że jestesmy….zdrowsi?

Kto dziś mówi?

Bartosz Dobrowolski
ZAŁOŻYCIEL PROPTECH POLAND
CZŁONEK ZARZĄDU RICS POLAND

Bartosz głęboko wierzy w koncepcję Przemysłu 4.0, jest doświadczonym konsultantem, prelegentem i ewangelistą proptech z ponad 15-letnim praktycznym doświadczeniem w branży IT. W swojej karierze zajmował się projektowaniem produktów, tworzeniem wizji rozwiązań i optymalizacją procesów biznesowych. Pracował zarówno w startupach jak i globalnych korporacjach. Bartosz pomaga partnerom z branży nieruchomości w budowaniu przewagi konkurencyjnej za pomocą innowacyjnych technologii. Jako ekspert ds. rozwoju produktu, projektant doświadczeń UX, konsultant techniczny, mentor i trener Bartosz współpracował z wiodącymi globalnymi korporacjami, organizacjami i startupami z najróżniejszych branż.

Dodatkowe materiały:

 1. Zainteresowanych tym co dokładnie robi Proptech House oraz organizowanemu przez naszą inicjatywę euopejskiemu konkursowi dla stratupów proptech zapraszam na strone http://www.proptechhouse.eu/.
 2. O tym czym jest Contech rozmawiałem z Anią Walkowska z ProperGate – to chyba aktualnie najbardziej popularny na świecie startup Contech z Polski. Słuchaj tutaj.
 3. Wspominałem o takich rozwiązaniach jak:
  https://www.zoopla.co.uk/
  https://ada.place/pl
  https://www.zillow.com/
 4. Więcej o coworkach możecie posłuchac w mojej rozmowie z Mikołajem Niemczyckim z Cushman&Wakefield
 5. Zainteresowanych jakie trendy przewiduje na najbliższe lata PWC odsyłam do ich raportu z 2017 roku , z 2018, oraz najnowszego z 2019

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?