Pozyskiwanie innowacji to proces, który wymaga przygotowania organizacji i znajomości kilku narzędzi i metod. Nie zawsze innowacja oznacza rewolucję i proces ten może odbywać się etapami, stopniowo. Wiecie już jak świadomie budować kulturę organizacyjną i w jaki sposób Wasze miejsce pracy może wspierać kreację i transformację firmy. Dziś porozmawiamy o tym jak pozyskiwać innowacje z rynku i współpracować z dostawcami technologii. Będziemy też mówić o zwierzętach: o nosorożcach (korporacjach), o królikach (startupach) i o samotnych wilkach (tych, którzy wdrażają innowacje w dużej organizacji).

O czym będziemy rozmawiać?

 • W jaki sposób można pozyskiwać innowacje?
 • Jak wygląda proces pozyskiwania innowacji?
 • W jakich modelach duża organizacja może współpracować ze startupami?
 • Czy korporacje są gotowe na pozyskiwanie innowacji z zewnątrz?
 • Jak ocenić gotowość firmy na wdrażanie innowacyjnych projektów?
 • Skąd powinna iść zmiana w organizacji?
 • Jak zacząć wdrażać innowacje?
 • Jaki zespół powinien powstać, aby robić to skutecznie?
 • Jakie są największe przeszkody we wdrażaniu innowacji?

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Sergiusz Sawin
VP & CHIEF OF OPERATIONS The Heart Tech

Współzałożyciel oraz Wiceprezes The Heart – korporacyjnego centrum innowacji, gdzie pełni funkcję Head of Operations nadzorując i rozwijając usługi oferowane klientom korporacyjnym. W ciągu ostatnich 14 lat prowadził kilkadziesiąt projektów doradczych z obszaru strategii i innowacyjności w Polsce, Europie Zachodniej, USA, na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej. Wcześniej doświadczenie zdobywał m. in. w pracy nad rozwojem innowacji w jednej z największych korporacji FMCG. Był prelegentem pierwszej warszawskiej edycji TEDx. Od 2015 roku zajmuje się tematem współpracy dużych firm z młodymi spółkami technologicznymi. Jest także ekspertem Komisji Europejskiej w obszarze Przedkomercyjnych Zamówień Publicznych (PCP). Doświadczony w prowadzeniu projektów i warsztatów strategicznych dla zarządów firm. Ceniony ekspert w metodach Blue Ocean Strategy, Outcome-Driven-Innovation, Value Proposition Design, Design Thinking, Business Model Generation. Jest absolwentem studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W SGH współprowadził zajęcia z przedmiotu Innovation Management in an Enterprise, zarażając studentów swoją pasją do wykorzystywania innowacyjnych metod w budowaniu startupów i wdrażaniu pomysłów biznesowych.

Dodatkowe materiały:

 1. Jako uzupełnienie tego podcastu , abyście zapoznali się z innymi odcinkami, o których wspominam na początku:
  na temat metody Design Thinking, często wykorzystywanej przy tworzeniu innowacji

  jak stworzyć prototyp i go testować 

  jak budować kulturę organizacyjną 

  o tym jak ważne jest środowisko pracy 
 2. Ponownie serdecznie dziękujemy Bobo Coworking za gościnę (koniecznie wpadnijcie do Nich rzucić okiem jak tam się pracuje)
 3. Zainteresowanych tym czym są przywoływane często przez Sergiusza fabryki startupów i czym staje się The Heart  zapraszam do zapoznania się z tym artykułem 

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?