Czy warto rozmawiać o biurach? Biura są nudne. Innowacja wymaga nie tylko kompetencji, narzędzi i kultury organizacyjnej ale także przestrzeni, która wspiera kreatywność. Biura zmieniają się wraz z oczekiwaniami nowych pokoleń ale także dlatego że teraz pracujemy zupełnie inaczej niż 10 lat temu. Tworzymy a nie tylko odtwarzamy i powtarzamy. Ale to nie jedyny powód, dla którego już teraz nie mówimy o biurze, a o środowisku pracy. Biuro powinno nie tylko zapadać w pamięć naszym klientom i być atrakcyjne dla aktualnych i potencjalnych pracowników ale przede wszystkim wspierac nowe formy i systemy pracy i motywować do kreacji!

Taka zmiana wymaga również nowych kompetencji od zespołu architektonicznego.  Zmienia się on teraz się w interdyscyplinarny zespół architektów, projektanrow doświadczeń, badaczy, ekspertów technologicznych, socjologów. Proces projektowy nowego biura to teraz projekt wspierający zarząd w budowaniu kultury organizacyjnej i osiąganiu celów strategicznych firmy.

Moim gościem jest dziś Bogusz Parzyszek – CEO & founder Workplace Solutions, czyli studia architektonicznego specjalizującego się w projektowaniu środowiska pracy. Zapraszam!

O czym będziemy rozmawiać?

 • Czym jest adaptive workplace?
 • Jak przestrzeń może wpływać na produktywność?
 • Czemu biuro przypomina mi przedszkole?
 • Jak przestrzeń może angażować ludzi do działania w firmie?
 • Czy biuro może odzwierciedlać kulturę organizacyjną firmy? Jak przestrzeń może ją wspierać?
 • Jakie są elementy składowe przestrzeni, z których postawią biura?
 • Jak wygląda proces projektowania przestrzeni stosowany przez Workplace Solutions?
 • Czemu open space się nie sprawdza?
 • Co łączy architekta z antropologiem?
 • Kiedy powinno się zacząć myśleć o projektowaniu nowego biura?
 • Czym jest układ nerwowy biura i dlaczego jest on ważny?

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Bogusz Parzyszek
CEO & FOUNDER WORKPLACE SOLUTIONS

Twórca wyjątkowych rozwiązań integrujących architekturę, technologię i zarządzanie zmianą. Ponad 70 000 m2 zaprojektowanych przestrzeni pracy i ponad 100 procesów badawczych dla największych organizacji biznesowych dały mu unikatową wiedzę w kreowaniu inteligentnych miejsc pracy w ludzkiej skali. Wspólnie z zespołem Workplace Solutions przekształca środowiska pracy na bardziej elastyczne, przyjazne człowiekowi i odpowiadające realnym potrzebom biznesowym. Wprowadził na polski rynek nowatorskie rozwiązania w projektowaniu miejsc pracy takie jak wayfinding, spacebranding czy agile workplace. Wyszukuje i implementuje najnowsze trendy i technologie z wielu dziedzin poza segmentem biurowym. Projekty, którym przewodził były wielokrotnie nagradzane w polskich i zagranicznych konkursach.

Dodatkowe materiały:

 1. Dziękujemy BOBO Coworking za możliwość skorzystania z przestrzeni do nagrania tego odcinka
 2. Ciekawy projekt oddziału banku nowej generacji w Berlinie, z którym miałem okazję współpracować – Quartier Zukunft
 3. Książka o trudnym do wymówienia tytule – „Potęga irracjonalności”
 4. W tym odcinku odnieśliśmy się do kilku poprzednich podcastów, w tym:
  Odcinek 12 o kulturze organizacyjnej z Humenrise
  Odcinek 8 o tym jak coworki wpłynęły na wygląd biur (rozmowa z Mikołajem Niemczyckim)

  Odcinek 1 o budynku Spark z Renatą Nowakowską
  Odcinek 2  z Mateuszem Wójcickim o tym, jak projektuje się aplikacje  
 5. A już niebawem premiera wspomnianej rozmowy z Pragmasoft, których polecam sprawdzić już dziś.

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?

foto: materiały prasowe workplace