Na temat BIM mówi się już od wielu lat a mimo to wielu moich rozmówców nadal sądzi, że to po prostu elegancki sposób wizualizacji projektu. W Polsce BIM przez długi czas był traktowany jako najlepszy przykład Proptech i dla niektórych nim pozostał mimo, że nie zdają sobie sprawy jakie ogromne możliwości daje zastosowanie tej technologii.

Business Information Modelling to narzędzie dla wszystkich uczestników projektu od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, budowę, odbiór, komercjalizację, zarządzanie, konserwację. Już nie tylko w USA i UK nie ma publicznych inwestycji bez zastosowania BIM a w Polsce nadal definiujemy czym jest. Czas porozmawiać o BIM i dziś pomożemy Wam zrozumieć czym jest i jak naprawdę należy z niego korzystać.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Czym jest BIM?
  • Jak ułożyć dobry proces wdrożenia BIM?
  • Na jakie bariery można natrafić wdrażając BIM?
  • Jakie są realne korzyści korzystania z BIM?
  • Komu powinno się powierzyć wdrożenie BIM w firmie (wewnętrznie i zewnętrznie)?
  • Jak będzie rozwijał się rynek BIM?

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Bartosz Jankowski
WSPÓŁZAŁOŻYCIEL REWITECH

Bartosz od 6 lat zajmuje się aktywnie parametrycznym modelowaniem oraz wprowadzaniem BIM do procesu budowlanego. Jest absolwentem Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej, Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej oraz Construction Surveying  na University College of Estate Management. Jest również członkiem RICS Polska oraz aktywny działaczem na rzecz promocji wiedzy na temat BIM w sektorze nieruchomości komercyjnych. Więcej o Bartoszu tutaj.

Dodatkowe materiały:

  1. Jedną z inwestycji, w której Rewitech przygotowywał BIM jest Bobrowiecka 8 w Warszawie, o której przeczytacie tutaj.
  2. Na początek polecam taką prostą choć już wiekową animacje wyjaśniającą podstawy BIM.
  3. Potem warto rzucić okiem na materiał, który przygotował Autodesk.
  4. Dla zainteresowanych więcej informacji na temat firmy naszego gościa – Rewitech.

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?