Design Thinking to niezwykle efektywna metoda rozwiązywania problemów, budowania produktów i usług. To nie tylko zestaw narzędzi i proces warsztatowy, ale przede wszystkim skupienie się na potrzebach użytkownika, a nie samym produkcie. Design Thinking w oryginalnej lub dowolnie zmienionej formie używany jest praktycznie przez wszystkie innowacyjne firmy do kreacji i testowania innowacji. Rozmawiam dziś z Piotrem Wojciechowskim z FUZERS o tym jak możesz wykorzystać Design Thinking w swojej firmie.

O czym będziemy rozmawiać?

 • Czym jest metoda Design Thinking? Do czego jej używać? Dlaczego warto z niej skorzystać?
 • Jak przygotować takie warsztaty? Kogo zaprosić? Jak rekrutować ludzi spoza organizacji? Jakie narzędzia są potrzebne? Jak testować wypracowane pomysły?
 • Jak wygląda warsztat Design Thinking krok po kroku?
 • Czym różnią się warsztaty Design Thinking od zwykłych warsztatów?
 • Gdzie uczyć się Design Thinking?
 • Skąd wzięła się nazwa firmy Piotra?
 • Który prototyp szczególnie zapadł Piotrowi w pamięć?
 • Jakie są bariery we wdrażaniu warsztatów Design Thinking w dużych firmach?
 • Jak sprawić, aby warsztaty się udały? Co można nimi osiągnąć? (i to nie tylko w zakresie biznesu)

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Piotr Wojciechowski
CEO @ FUZERS

Przedsiębiorca z ponad 10 letnim doświadczeniem, konsultant, facylitator i popularyzator idei Service Design Thinking w Polsce. Piotr jest pierwszy polski trener Service Design akredytowany przez międzynarodową organizację Service Design Network oraz współzałożycielem polskiego oddziału Service Design Thinking. Współpracował z m.n.: IKEA, Pfleiderer, ING Bank Śląski, Skanska, Ciech, Eurobank, Digital Care, Grupa Pracuj i wielu innych. Piotr zainicjował jedną z największych konferencji typu TEDx w Polsce – TEDxLublin, a także jest jednym z europejskich ambasadorów TED oraz programu TEDx. To pierwszy Polak, który otrzymał stypendium TED oraz Fundacji Billa i Melindy Gates za zaangażowanie w rozwój idei TEDx. Więcej o Piotrze tutaj.

Dodatkowe materiały:

 1. Ten podcast został nagrany w Zebra Tower w Warszawie, w przestrzeni  coworkingowej Business Link.
 2. FUZERS, czyli firma mojego gościa.
 3. W tym odcinku często odnoszę się do rozmowy z Renatą Nowakowską ze Skasnka, możecie jej posłuchać tutaj.
 4. Wspominaliśmy z Piotrem, gdzie się poznaliśmy, czyli warsztaty w ramach Warsaw Service Jam. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało testowanie naszej gry na warszawskich przystankach tutaj znajdziecie relacje video z tej akcji.
 5. Piotr brał udział w otwarciu lubelskiej IKEA, która wprowadziła tam pierwszy w Polsce koncept IKEA Po sąsiedzku. Warto sprawdzić!

Dodatkowo, tak jak obiecaliśmy, kilka materiałów dla początkujących:

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?