Każda budowa potrzebuje wieży kontrolnej, która zadba o logistykę dostaw i prac projektowych. W Polsce powstało bardzo ciekawe rozwiązanie, które adresuje kluczowe wyzwania branży budowlanej a dodatkowo zmniejsza w mieście korki! Contech to skrót od Construction Technology. Co to dokładnie znaczy i dlaczego warto się tym zainteresować dowiecie się z rozmowy z Anną Walkowską z firmy ProperGate.

O czym będziemy rozmawiać?

 • Czym jest Contech/Constratech?
 • Skąd się biorą korki w dużych miastach?
 • Jak wygląda proces budowania budynku i kto jest w to zaangażowany?
 • Jak jest zorganizowana praca na budowie?
 • Kim chciała zostać Anna kiedy była dzieckiem?
 • Jakie są największe wyzwania koordynacji logistyki pracy na budowie?
 • Dlaczego przy budowaniu cyfrowego produktu ważne jest zaangażowanie osób znających dobrze branżę?
 • Czym jest platforma ProperGate i w jaki sposób optymalizuje ona pracę na budowach?
 • Jakie są dalsze plany rozwoju firmy ProperGate?

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Anna Walkowska
CTO & CO-FOUNDER @ PROPERGATE

Aktywistka startupowa, przedsiębiorca i motywator. Od sierpnia 2017 r. rozwija platformę ProperGate.co – startup PropTech, który wzbudza zainteresowanie nie tylko w Polsce ale też w Europie i za Oceanem. Przez 5 lat prowadziła homplex.pl – platformę propagującą zastosowanie technologii 3D do sprzedaży wyposażenia wnętrz w modelu “shop the room”. Poza działalnością biznesową Anna od 2011 roku współtworzy warszawski ekosystem startupowy. Jest współzałożycielką co-workingu Reaktor Warszawa, wprowadziła do Polski Startup Grind, stworzyła akcelerator WAW.ac, współzakładała fundację Startup Poland oraz tworzyła akcelerator dla startupów w ramach Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej w Nevadzie (PACCNV). Dowiedz się więcej.

Dodatkowe materiały:

 1. Spotkałem się z Anną w jednej z moich ulubionych kawiarni Cafe Iluzjon na Mokotowie
 2. Firmę ProperGate Anna prowadzi razem ze wspólnikami Rafałem Grudniem i Robertem Grudniem, a która zaczęła się od projektu dla Varso Place – inwestycji HB Reavis.
 3. Jeśli zainteresował Was Contech polecam zapoznać się z tym artykułem, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat całego sektora oraz mapę startupów Contech.
 4. Kilka tygodniu po nagraniu ProperGate zdobył nagrodę w Proptech Festival, czyli pierwszym, polskim konkursie dla startupów proptech. Gratulacje!
 5. ProperGate został wybrany jako jedyny startup z Polski do „Top 100 Europejskich Startupów PropTech” przez Real Estate Innovation Network (REiN) i EXPO REAL we współpracy z PwC i umieszczony na ProptechMap

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?

Photo by chuttersnap on Unsplash