Myślisz o stworzeniu aplikacji mobilnej dla Twojej firmy? A może chcesz zbudować platformę, która będzie obsługiwać proces leasingowy lub ułatwi najemcy kontakt z Twoimi ludźmi. Tworzenie rozwiązań IT to złożony proces. Na szczęście do dyspozycji mamy teraz nie tylko świetne narzędzia ale też nowe metody pracy, które pozwalają rozbić złożony projekt na etapy i realizować go w małych funkcjonalnych krokach.

Na rynku dostępnych jest wielu doświadczonych w boju projektantów i programistów ery Fintech, którzy potrafią zaprojektować i zrealizować ogromne i skomplikowane systemy. Dzisiaj będziemy rozmawiać z Mateuszem Wójckim z firmy Artifact o tym jak w prosty sposób uruchomić w swojej firmie projekt budowy aplikacji.

O czym będziemy rozmawiać?

 • Jak powstaje aplikacja mobilna?
 • Jak zmieniło się projektowanie produktów cyfrowych na przestrzeni lat i dlaczego teraz jest dużo prościej?
 • Czym jest zwinne projektowanie (Agile)?
 • Jak wygląda zwinny projekt z obu stron (klient, agencja)
 • Jak krok po kroku wygląda proces projektowania aplikacji?
 • Co jest najważniejsze na każdym etapie?
 • Kogo powinieneś zaangażować w taki projekt?
 • Ile to zazwyczaj trwa?
 • Przy okazji wyjaśnimy też sporo branżowych terminów i omówimy narzędzia!

Kim jest mój dzisiejszy gość?

Mateusz Wójcicki
Principal Managing Partner, Lead Designer
ARTIFACT

Projektant systemów oraz User Experience z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań dla branży finansowej i nieruchomości. Współtwórca platformy spaceOS służącej do budowy warstwy cyfrowej dla budynków. Z wykształcenia architekt, który zakochał się w Informatyce w czasie kilkuletnich eksperymentów z projektowaniem parametrycznym. Maniak designu i pięknych przedmiotów projektuje swoje systemy z wielką dbałością o detale i funkcjonalność. Zawsze skupiony na wartości biznesowej projektów, które prowadzi.

Dowiedz się więcej.

Dodatkowe materiały:

 1. Co to jest to projektowania parametryczne, które zainspirowało Mateusza do zainteresowania się nowymi technologiami?
 2. Firma, którą Mateusz rozwija w tej chwili to Artifact
 3. Mateusz współtworzył i zarządzał startupem Proptech SpaceOS 
 4. Czym różni się User Experience od User Interface?
 5. Link do wspomnianego w nagraniu podcastu z Renatą Nowakowską ze Skanska.
 6. Pokrótce czym jest AGILE, czyli zwinne tworzenie produktu?
 7. Krótka animacja tłumaczacząca czym jest SCRUM i jak wygląda proces tworzenia produktu tą metodą?
 8. Czym są user stories i jak je przygotować?
 9. Co to MVP i dlaczego warto zaczynać od pilota?
 10. A na koniec jedne z narzędzi, które wykorzystuje się przy projektowaniu, czyli Value Proposition Canvas oraz Business Model Canvas do ściągnięcia ze stron autora czyli Alexandra Osterwaldera.

Kilka słów na koniec

Dziekuję za to, że spędzilismy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie iPhone np. w aplikcaji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefoenie) lub na urządzeniu z systemem Android w wybranej przez Ciebie aplikacji. Jesli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Czekamy na Twoje komentarze i sugestie. Podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?