Zanim opublikujemy pierwszy odcinek naszego podcastu wyjaśnię krótko czym jest Proptech i jak zrozumieć cyfrową rewolucję w branży nieruchomości. To będą absolutne podstawy więc jeśli już znasz temat lub zajmujesz się innowacjami w branży nieruchomości to tą audycję możesz sobie darować a ja zapraszam do pierwszego odcinka, w którym rozmawiamy z Renatą Nowakowską z firmy Skanska o ciekawym wdrożeniu Proptech w Polsce.

Jesli natomiast to Twój pierwszy kontakt z Proptech to warto poświęcić te kilkanaście minut, żeby zrozumieć. Chciałbym podziękować Dagmarze Kryśkiewicz, która pewnego dnia zaczęła mi wiercić w brzuchu dziurę, żebym opowiedział Jej o Proptech ale ponieważ Ona mieszka w Holandii a ja nie miałem zbyt dużo czasu to obiecałem nagrać taką wypowiedź gdzieś w biegu i przesłać. I tak w głowie zrodził się pomysł na podcasty Proptech. Dzięki Dagmara!

O czym będziemy rozmawiać?

  1. Czym jest Proptech? Co oznacza termin “Proptech”?
  2. Skąd ten feneomen i czy to chwilowa moda?
  3. Dlaczego Proptech jest wazny?
  4. Jakie są przykładowe technologie wchodzące w zakres Proptech i jakie mogą mieć zastosowania.
  5. W ktorych sektorach rynku nieruchomosci Proptech ma zastosowanie?
  6. Jakie korzysci plyną z rozwoju Proptech?

Dziś omawiam to bardzo ogólnie ale o każdym z tych obszarów rozmawiam z moimi gośćmi, którzy są ekspertami w zakresie tworzenia i wdrażania innowacji, zarządzania społecznościami, nieruchomościami, leasingiem i budownictwem. Stay tuned!

Kilka słów na koniec

Dziekuję za to, że spędzilismy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie iPhone np. w aplikcaji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefoenie) lub na urządzeniu z systemem Android w wybranej przez Ciebie aplikacji. Jesli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Czekamy na Twoje komentarze i sugestie. Podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?