O innowacji nie warto rozmawiać. Innowacje trzeba robić! Niestety większość menedżerów nie wie nawet co to konkretnie znaczy, nie wie jak nowe pomysły mogą zmienić Ich firmę a przede wszystkim nie wiedzą jak pomóc ludziom tworzyć innowacje. Są też tacy którzy widzą potrzebę kreacji i ulepszeń ale zwyczajnie nie mają na to czasu, ludzi i umiejętności. Jest na to sposób!

Dziś porozmawiamy o konsultingu innowacji i w jaki sposób outsourcing pewnych umiejętności może zmienić Twoją firmę. Bo kiedy nie ma czasu załadować taczek, z którymi biegają Twoi ludzie to na pewno nie pomoże Im szkolenie czy nowa motywacyjna prezentacja. Pomoże proces, pomogą nowe narzędzia, których tzeba się nauczyć ale przede wszystkim pomoże ktoś kto będzie z ramienia firmy animował i zarządzał zmianą. Opowie nam o tym człowiek, który od kilku lat pomaga firmom jako konsultant innowacji.

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Jak organizacje próbują wdrażać innowacje?
 2. Dlaczego ludzie tak naprawdę nie lubią innowacji?
 3. Jakie błędy popełniają w tym procesie najczęściej?
 4. Czym różni się konsultant innowacji od konsultanta biznesowego?
 5. Dlaczego w korporacji pracownicy powinni mieć czas wolny w pracy na własne projekty?
 6. Kim jest facilitator/moderator?
 7. Dlaczego warto korzystać z pomocy zewnętrznego konsultanta w projektach związanych z innowacjami?
 8. Z jakich narzędzi i metod może skorzystać organizacja, która chce wdrażać innowacje wewnątrz?
 9. Jakie znaczenie ma przestrzeń w stymulacji kreatywności pracowników?

Kto dziś mówi?

Irek Piętowski
Trener i konsultant innowacji

Irek jest założycielem i partnerem zarządzającym DT Makers – agencji doradczo-szkoleniowej, która zajmuje się projektowaniem produktów i usług oraz optymalizacją procesów. Od pięciu lat pomaga przedsiębiorstwom wdrażać Design Thinking jako skuteczną metodę projektowania doświadczeń użytkowników.

Irek pracował dla wielu międzynarodowych korporacji we wszystkich najważniejszych branżach (finanse, energia, pharma, FMCG, produkcja maszyn), jak również dla startupów i instytucji publicznych. Jego misją jest zmiana kultury organizacyjnej na taką, która wspiera kreatywność i innowacyjność. Szkolił wykładowców z państwowych i prywatnych uczelni. Jeśli chciałbyś/chciałabyś zbudować przewagę konkurencyjną swojej firmy opartą na innowacyjnych produktach lub usługach napisz do Irka na LinkedIn.

Dodatkowe materiały:

 1. Irek przywołuje w naszej rozmowie artykuł na temat przemysłu z Newsweek’a, tutaj znajdziecie jego wersje online
 2. Pod tym adresem znajdziecie krótką historie o tym jak dając pracownikowi czas na własne projekty można stworzyć najpopularniejszą i najbezpieczniejszą na świecie usługę email.
 3. O metodzie Design Thinking rozmawiałem już z Piotrkiem Wojciechowskim z Fuzers w odcinku 5, to narzędzie wykorzystała m.in.: Skanska o czym opowiedziała mi w 1 odcinku Renata Nowakowska.
 4. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowy kultury organizacyjnej, która wspiera innowacje to posłuchaj mojej rozmowy z ludźmi z firmy Humanrise
 5. Głodnych wiedzy na temat budowania przewagi konkurencyjnej opartej na innowacjach zaprszam również na bloga DT Makers. 

 

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?