Innowacja wymaga otwartej głowy i nowych metod pracy. Mój dzisiejszy gość podczas wspólnej zabawy klockami opowiedział mi o LEGO® SERIOUS PLAY® – metodzie, która pomaga w rozwiązywaniu problemów, ustalaniu nowych procesów w organizacji, czy tworzeniu nowych produktów. Jak się okazuje jest też świetnym narzędziem do efektywnej pracy nad innowacjami. Dziś porozmawiamy nie tylko na czym polega LEGO® SERIOUS PLAY®, ale przede wszystkim jak zacząć używać tej metody w Waszej firmie bo tak, możecie wprowadzić metodę LEGO® SERIOUS PLAY® sami do swojej organizacji stosunkowo niskim kosztem i nakładem pracy, a wyniki są świetne! 

Piszcie śmiało na adres podcast@proptechpoland.org lub na naszych kanałach social media jak poszły Wam pierwsze warsztaty z klockami Lego lub podzielcie się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.  

O czym będziemy rozmawiać?

 1. Jak powstała metoda LEGO® SERIOUS PLAY®?
 2. Na czym polega ta metoda? Jakie są jej zalety?
 3. Jak wygląda proces warsztatu LEGO® SERIOUS PLAY®?
 4. Kiedy taki warsztat można uznać za udany?
 5. Co ma kaczka do klocków Lego?
 6. Jak zacząć pracować z tą metodą?
 7. Czy trudno zostać facilitatorem LEGO® SERIOUS PLAY®?

Kto dziś mówi?

Łukasz Foks
Praktyk innowacyjnych metod kreatywnych

Łukasz to fan projektowania modeli biznesowych opartych na sztucznej inteligencji i Growth Hackingu. Od prawie dekady pracuje w Microsoft, gdzie dziś działa w obszarze chmury. Cyfrowy Nomad niemal codziennie podróżujący po Europie Centralnej i Wschodniej. Jeśli zainteresował Was sposób pracy Łukasza i chcecie wymienić się z nim doświadczeniami napiszcie do niego na LinkedIn.

Dodatkowe materiały:

 1. Jedną ze wcześniejszych metod kreatywnych, które omawiałam w podcaście było Design Thinking z Piotrkiem Wojciechowskim z Fuzzers. Jeśli jeszcze nie znasz tego odcinka znajdziesz go tutaj!
 2. Łukasz i ja spotkaliśmy się w przestrzeni Business Link Astoria.
 3. Poniżej znajdziecie kilka materiałów na temat LEGO® SERIOUS PLAY® dla początkujących:
  https://www.lego.com/en-us/seriousplay
  – 
  http://seriousplaypro.com/tag/case-study/
  – 
  https://www.youtube.com/watch?v=rld-gUrp-iw

Kilka słów na koniec

Dziękuję za to, że spędziliśmy te kilkadziesiąt minut razem. Kolejne odcinki podcastu będziemy publikować co tydzień w każdą środę.

Naszych podcastów możesz słuchać na telefonie w aplikacji Apple Podcast (jeśli masz iPhone to masz tą aplikację preinstalowaną na telefonie), na urządzeniu z systemem Android w aplikacji Google Podcasts lub na Spotify.  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych audycji koniecznie zasubskrybuj nasz kanał w swojej aplikacji.

Koniecznie podziel się z nami pomysłami na to kogo zaprosić do kolejnych odcinków i jakie tematy poruszyć. Napisz na podcast@proptechpoland.org i podrzuć pomysł. A może to z Tobą powinniśmy porozmawiać?

 

Photo by Markus Spiske on Unsplash